Зміст статті𒊹
Ринок NFT — це нескінченний потік нових колекцій з усіх куточків планети, через що як колекціонери, так і творці контенту змушені вдаватися до більш складних, вибіркових та оригінальних методів. Надзвичайно важливо вміти підлаштовуватися під стрімко мінливі тренди, використовувати нові технології у своїй роботі. А головне — оптимізувати витрати, що дасть змогу бути гнучкішим, а отже, встигати більше й експериментувати в пошуках успіху.
Цей топ буде корисним як для тих, хто тільки планує зайнятися продажем NFT, так і для тих, хто шукає нові, перспективні способи розширити свій інструментарій або хоче спробувати щось нове, що не потребуватиме багато часу і ресурсів.
Ми розглянемо п’ять найкращих варіантів — як створити NFT для продажу в 2025 році.
5. PFP/Genart
Обидва ці методи об’єднані однією ідеєю — алгоритм забезпечує варіативність, а автор лише визначає правила, за якими створюватиметься твір.
PFP, “Picture for Profile”, мабуть, найпопулярніший і найвідоміший вид NFT. Про них знають майже кожен криптоентузіаст, і все завдяки шаленій популярності та успіху таких проєктів, як Bored Ape Yacht Club і Cryptopunks. Як правило, це колекції аватарів із змінними атрибутами. Художник малює заздалегідь визначені елементи (очі, капелюхи, окуляри, вуха, зачіски), а потім алгоритм створює з цього 10, 100 або 1000 “унікальних” картинок різного рівня рідкості.
Сьогодні PFP еволюціонували з простих колекцій симпатичних картинок у більш складні формати. Уже недостатньо створити просто красиву картинку; важливо, щоб за нею стояла ідея, міфологія або персональна історія, що ютиліті в реальному світі. Особливу увагу привертають PFP-колекції з опрацьованими біографіями персонажів. Підтримка PFP-спільнот також допомагає проєктам отримати свою аудиторію, що привертає увагу та інтерес колекціонерів.
Важливі й гібридні методи створення за допомогою AI, що дають змогу створювати аватари “на льоту” згідно з уподобаннями користувачів. Цією технологією користуються не тільки великі корпорації на кшталт Apple, а й метавсесвіти, у яких інтеграція PFP — обов’язковий елемент.
Генарт — один із найстаріших видів цифрового мистецтва, де програміст пише алгоритм, який створює зображення. Алгоритм містить змінні, що дає змогу створити безліч справді унікальних робіт, а в окремих випадках і призвести до неочікуваних результатів; у хорошому генарті набір правил — це чорна коробка, де ми, глядачі, бачимо лише вихідний результат.
На сьогодні генеративний арт із нішевого захоплення “гіків” і фахівців комп’ютерних технологій став доступним інструментом, який може спробувати будь-хто.
Разом:
Обидва ці варіанти розташовані на останньому місці неспроста — для кожного з них будуть потрібні витрати часу, але за наявності необхідних навичок обидва методи забезпечують високий темп створення робіт. Одного разу написаний алгоритм може принести його творцеві мільйони доларів, залишиться лише змінювати параметри. Також не варто забувати про можливості AI-генерації та допомоги в роботі, що значно прискорить ваш пайплайн.
4. Фотографія
Один із найдоступніших варіантів. Смартфон з камерою і фотографія — це непомітне захоплення більшості людей. Після становлення соціальних мереж, зокрема популярності Instagram, люди “показують” своє життя і бачення іншим у вигляді своїх фотографій. Вони повсюдні та зрозумілі кожному.
Якщо у вас є оригінальний кадр, замість лайків Instagram він може принести вам кілька доларів. Любителі, які роблять, наприклад, документальні або побутові кадри, вуличну фотографію, можуть заробляти на NFT, створюючи лімітовані колекції. Ці колекції можуть містити ютиліті: запрошення на ваші виставки.
Арт-фотографія та унікальні стилі. Художні фото з неповторним стилем або серіали знімків з різними ракурсами і підходами також затребувані серед колекціонерів. У різних місцях, в яких не кожен може побувати.
Фотографія в NFT розширює межі можливого завдяки новим технологіям, що дають змогу творцям додавати інтерактивні елементи, анімацію або навіть звуковий супровід до їхніх робіт. І насправді, будь-яке фото може несподівано стати вірусним і збільшити вартість за ніч, якщо воно стане…Фотографія в NFT розширює межі можливого завдяки новим технологіям, що дають змогу творцям додавати інтерактивні елементи, анімацію або навіть звуковий супровід до їхніх робіт. І насправді, будь-яке фото може несподівано стати вірусним і збільшити вартість за ніч, якщо воно стане…
3. Меми
Досвід було отримано, і тонни мемів ринули на NFT-ринок — донині це дуже привабливий формат, що став основою не тільки для NFT, а й для цілого сектора мем-токенів. І не дивно, меми — це одна з найбільших і найпомітніших частин нашого повсякденного життя в інтернеті: вони запам’ятовуються, моментально викликають у нас емоції. Будучи частиною масової культури, вони вже давно стали нарівні з іншими об’єктами мистецтва, з усіма їхніми характерними ознаками.
Мрія будь-якого маркетолога — віральність, а тому меми стали частим способом реклами. Не варто очікувати, що це зміниться у 2025 році — вони залишаться затребуваними і як спосіб вираження, і як об’єкти для колекціонування.
Для створення мемів не потрібні жодні особливі навички, поріг входу мінімальний. Щоб створити популярний мем потрібна удача і мінімальна кількість часу. Більшість із них це просто зображення, яке несе в собі ідею, і якщо ця ідея “вистрілила” — її можна монетизувати.
Разом:
Тут немає жодних правил, можна використовувати будь-які медіа — графіку, відео та музику, анімацію, текст — і реагувати на будь-які події, глобальні або локальні. Ті, хто хоче успішно продавати мем, мають розуміти культурні тренди, грати на актуальних темах і пам’ятати, що інколи “абстрактний”, але такий, що запам’ятовується, гумор може стати найбільш продаваним на ринку.
2. Колекційні картки та P2E ігри
Колекційні картки здавна входять до списку одних із найдорожчих предметів для купівлі в колекцію. Відомі багатьом за американськими фільмами, спортивні, особливо бейсбольні картки продавалися за мільйони доларів.
Органічно ця ідея прижилася і в сфері колекціонування NFT, і у відеоіграх. Ідея володіння чимось рідкісним, що має цінність для обмеженого кола осіб, особливо коли об’єкт унікальний або лімітований, завжди приваблює людей. Цифровим ренесансом для такого виду предметів стала величезна популярність таких проєктів, як Sorare, і перехід на колекційну систему таких відеоігрових гігантів, як серія футбольних симуляторів FIFA.
Колекційні картки вже не просто статичні зображення, вони інтерактивні. Тепер користувачі можуть об’єднувати картки для створення нових, брати участь у віртуальних боях або обмінюватися ними в іграх метавсесвіту.
Культурні та субкультурні феномени. Натхненням для колекційних NFT у 2025 році часто слугують культові персонажі, поп-культурні образи та події, що відбуваються в медіапросторі. Такі NFT-картки легко стають символами субкультур і створюють навколо себе лояльну спільноту.
1. AI-арт
На першому місці — AI-арт, який до 2025 року досяг такого поширення, що його можна називати окремим медіумом мистецтва, що вимагає від оператора нейромережі спеціальних навичок. Створення чогось за допомогою AI це не обов’язково “натиснути одну кнопку, щоб було красиво“, це може бути креативне партнерство.
Довгий шлях пошуку, проб і помилок. Сьогоднішні моделі надзвичайно складні, вони можуть за секунди генерувати роботи в будь-яких запитуваних користувачем стилях. І кожна нова ітерація робить це все кращим і кращим. Головне не потрапити в пастку безмежних можливостей, AI — не про перебір варіантів, а про вираження свого бачення та ідеї через інструмент. Неважливо буде це олівець і папір або чорний ящик у вигляді нейромережі, вихідний результат один і той самий і залежить тільки від людини.
У NFT багато що змінилося з появою саме нейромереж — точніше, з їхнім масовим використанням для створення цифрового мистецтва. На піку популярності NFT, AI використовували, зокрема, відомі, досвідчені художники, не кажучи про початківців.
Спочатку більшість використовували безкоштовні сервіси на кшталт Artbreeder або кастомні моделі, але в міру розвитку нейромереж у NFT приходило все більше людей. Після появи SD1.5 і Midjourney AI-артистів стало в NFT так багато, що ринок виявився перенасиченим. Ті, хто зайшов на ринок на старті, у підсумку заробили тисячі доларів на своєму арті.
З подальшим розвитком нейромереж колекціонери дедалі більше почали звертати увагу на тих, хто робить оригінальний контент і має постійну активність, видимість у соціальних мережах і спільнотах. Головне правило — не стояти на місці, слідувати в ногу з технологіями і стежити за трендами. Витримати такий темп непросто, але це дійсно найшвидший спосіб створити NFT у 2025 році.
Який би зі шляхів не був обраний, 2025 рік вимагатиме від творців NFT розуміння ринку і навичок адаптації до змін. Медіум і метод створення не важливі — важлива унікальність, запам’ятовуваність, а головне перспективність вашого мистецтва.